blog

Od czego zacząć przy dekokoracji Kościoła ?


 

Chociaż co raz częściej odbywają się śluby w plenerach w Polsce wciąż najbardziej popularnym miejscem zawierania związku małżeńskiego jest Kościół.

 

1.   Po wybraniu odpowiedniego dla Nas Kościoła musimy dowiedzieć się ile par w danym dniu bierze ślub. Czasem lista jest już zapełniona z dużym wyprzedzeniem

(szczególnie czerwiec – sierpień) to mamy jasną sytuację a czasem musimy co jakiś czas dowiadywać się czy jakiejś pary nie przybyło, najpoźniej do miesiąca przed ślubem.

   Pytamy o zgodę i możliwość dekoracji księdza (czasem nie wyrażają zgody, gdyż dekorują zakonnice z różnym efektem ....)

2.   Dekorację Kościoła dobrze jest zamówić już jak najwcześniej, żeby wybrane studio miało dla Nas wolny termin. Im poźniej tym większe ryzyko że będizemy musieli dekorować sami lub szukać obojętnie kogo, a w takim dniu jest bardzo ważne kto dla Nas przygotuje dekorację Kościoła.

3.    Bierzemy namiar od księdza (nie powinno być z tym problemów) na pozostałe pary, numery telefonów, maile.

4.   Porozumiewamy się wstępnie z parami i pytamy o: ich zdanie na temat dekoracji- czy jej potrzebują, w jakim stylu, jaki fundusz mogą przeznaczyć, kolorystyka – im więcej par tym lepiej jest wybrać kolorstykę uniwersalną i najlepiej pasującą do Kościoła czyli biało – zieloną, gdyż zwykle Koscioły są bardzo bogato zdobione.  Jest ona zawsze ponadzasowa, elegancka i pasuje do każdego Kościoła.

5. Umawiamy spotkanie u dekoratora przedstawiając oczekiwania wszystkich par – jako ich przedstawiciel. Czasami jest tak, że pary proszą o piękną dekorację z dużą ilością kwiatów - tonacja biało – zielona z dodatkami tiulu i świec. Innym razem wręcz odwrotnie – pary chcą skromną dekorację ze względu na ograniczony budżet. Ważne jest by studio dekoracji cieszyło się dobrą renomą, najlepiej wybrać takie które istnieje minimum kilka lat na rynku, gdyż doświadczony dekorator w takiej sytuacji to gwarancja spełnienia oczekiwań wszystkich par :)

 

 

 

 

 

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat aranżacji w Kościele ?

 

Trzeba zobaczyć w jakim stanie jest Kościół. Czy są jakieś mankamenty, które chcemy ukryć np, obdrapane ławki, rusztowania itp. Czy może są piękne miejsca, które chcemy podkreślić np. bukietem kwiatowym czy świecami....

 

* Sprytnym sposobem na ukrycie niezbyt ładnych ławek/ krzeseł jest ułożenie alejki tiulowej wzdłuż drogi do ołtarza. Pozostanie ona tylko dla Państwa Młodych. Tylko ważne ! – sprawdźmy czy jest wejście z drugiej storny ławek – czasem zapominamy o tym drobiazgu :)

* Drugim sposobem jest wybranie czerwonego dywanu, choć od jakiegoś czasu pary wybierają czerwony dywan nie tylko z tego powodu :)

* Dobrze także działa udekorowanie Kościoła w większą ilość kwiatów, których nigdy za wiele.

* Wspaniale wyglądają płatki róż usypane wzdłuż drogi do ołarza, czesto połączone z dużymi szklanymi wazonami z grubą świecą w srodku.

 

Sposobów na dekorację jest wiele ! Zapraszmay do Nas po wiele inspiracji i porad. Dekoracja Kościoła zależy od oczekiwań i upodobań Państwa Młodych, dla każdego taka dekoracja ma inny wymiar. Jest to ważny element, gdyż Wy oraz Wasi  goście podczas mszy poczują się wyjątkowo docenieni.

 

#dekoracja #dekoracjekościoła #dekoracjelublin #kościółlublin #kwiaty #bukietpodołtarz #dekoracjaklęczników #bukiety #alejkakwiatowa #dekoracjaławek #świece #tiul #biało-zielonekwiaty

Od czego zacząć przy dekokoracji Kościoła ? - galeria


WsteczZobacz wszystkie OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Przyjaciele i partnerzy
2F fotografie Estelle Aleksandra Szymanek evosoft Artur Mulak Evoline Cukiernia Zbyszek ASG Co-operation Yasumi Mojito-bar wesele-z-klasa